Kolejne szkoły podłączone do OSE « wróć do poprzedniej strony
25.08.2020
Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla dzieci, rodziców i nauczycieli oznacza to czas przygotowań – nie tylko do zdobywania cennej wiedzy, ale też sprostania technicznym wymogom odbywania lekcji. Prowadzenie zajęć przy wykorzystaniu Internetu staje się coraz bardziej powszechne, również w niewielkich miejscowościach. Placówki oświatowe z dostępem do szybkiego łącza mają większe możliwości w przekazywaniu uczniom informacji, a także przygotowania ich do cyfrowego oblicza nowoczesnego świata.
 
Zdajemy sobie sprawę z tego, że oswojenie z technologiami następuje w dużej mierze poprzez lekcje informatyki w szkołach. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w projekt OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna), dzięki któremu placówki oświatowe zyskują dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu na swoim terenie. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, wiele szkół może zapewnić uczniom dobre przygotowanie informatyczno-techniczne, a co za tym idzie – lepszy start w cyfrową rzeczywistość.
 
Łącznie w ramach projektu OSE, podłączyliśmy do sieci ponad 110 szkół. Już wkrótce Internet zostanie uruchomiony na terenie kolejnych siedmiu placówek. Cieszymy się, że mamy swój realny udział w wyrównywaniu szans technologicznych okolicznych miejscowości.
 
Więcej o programie można przeczytać tutaj.
 
 
 
Beskid Media realizuje projekt w ramach działania operacyjnego POPC.01.01.00-24-0139/17-00 „Powszechny Dostęp do Szybkiego Internetu” o nazwie: "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". Więcej informacji na stronie: popc.beskidmedia.pl